Ogłoszenia Parafialne

Strona startowa » Ogłoszenia Parafialne

                       Niedziela  V  Wielkiego  Postu   18.03.2018

Dzisiaj po Mszach świętych, przed kościołem, kiermasz świąteczny. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu dzieci ze scholki do Niepokalanowa. Bardzo prosimy o wsparcie. Każdy symboliczny grosz będzie dla nas ważny i dziękujemy za zakupienie naszych prac i wyrobów cukierniczych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali, z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

Próba naszego parafialnego chóru w poniedziałki o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Nabożeństwo za naszych kochanych zmarłych, z modlitwą różańcową w ich intencji, we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

Spotkania scholki dziecięcej w środy o godz. 16.30 w salce parafialnej. Zapraszamy chętne dzieci, które śpiewem chcą wielbić Boga.

W środę przypada nasza wielkopostna spowiedź parafialna. Zapraszamy do konfesjonałów  od godz. 9.00 do 10.00 i od 18.30 do 19.30.

Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej sprawowanej  o godz. 18.00.

Zapraszamy na spotkania Wspólnoty „Nowe Przymierze” w czwartki o godz. 19.00 w salce parafialnej. W czasie spotkań: modlitwa uwielbienia Pana Boga, przyzywanie Ducha Świętego, rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się doświadczeniem wiary. Zapraszamy!

Nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00, dla pozostałych po Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00.

Spotkania naszej młodzieży oazowej w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy młodych.

Adorację Najświętszego Sakramentu, w najbliższy piątek, po nabożeństwie drogi krzyżowej poprowadzi Wspólnota pallotyńska. Serdecznie zapraszamy.

Naszych kochanych chorych odwiedzimy, przynosząc im sakramenty święte, w sobotę od godz. 8.00. Nowych chorych prosimy zgłaszać do piątku włącznie.

Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego zbierać będziemy w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych.

W najbliższą sobotę odbędzie się niezwykłe nabożeństwo plenerowe, przygotowane przez wielu mieszkańców Solca Kujawskiego. Misterium towarzyszyć będzie niesamowita oprawa multimedialna, która polega na interakcji między grą aktorską a licznymi scenami wyświetlanymi na wielkim dworcowym telebimie. Misterium VIDI AQUAM przeniesie nas nie tylko do wydarzeń związanych z ostatnimi godzinami życia Jezusa, ale także poprowadzi przez ewangeliczne sceny związane z wodą. To ona przypomina o naszym chrzcie oraz o wylaniu na nas Ducha Świętego. Nabożeństwo będzie swoistym wprowadzeniem w nastrój Wielkiego Tygodnia i przygotuje uczestników do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Sięgnijmy wspólnie do wody, która daje nam zbawienie… Zapraszamy do Solca Kujawskiego, w sobotę 24 marca, o godz. 20.00, przy soleckim dworcu kolejowym.

Rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych odbędą się u ojców jezuitów przy placu Kościeleckich w dniach od 19 do 21 marca o godz. 19.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.

Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy świętej w zakrystii.

Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, zawsze od pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Zachęcamy do kupna tygodnika „Przewodnik katolicki”.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie, z naszej Rodziny parafialnej, śp. Anielę Tłuchowską, śp. Piotra Szymczaka i śp. Leona Rojewskiego. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać!

Na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże!

LITANIA DO SERCA PANA JEZUSA