Ogłoszenia Parafialne

Strona startowa » Ogłoszenia Parafialne

                    Niedziela  XXIX  Zwykła  –  21.10.2018

Ofiary na remont naszego prezbiterium zbierać będziemy dzisiaj na wszystkich Mszach świętych. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać!

Spotkanie dla klas VII i VIII klas Szkoły Podstawowej dzisiaj po Mszy świętej sprawowanej  o godz. 12.15.

Spotkanie scholki dziecięcej zawsze w niedzielę o godz. 10.00 w salce parafialnej.

Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, odprawiana przez egzorcystę, Ks. Macieja Chmielewskiego, będzie sprawowana w naszym kościele jutro o godz. 18.00.

Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej, w niedzielę  o godz. 17.30.  Nabożeństwa różańcowe dla dzieci  w poniedziałki, wtorki i środy o godz. 17.00.

Próba naszego parafialnego chóru w poniedziałki o godz. 19.00 w salce parafialnej.

Zapraszamy na spotkania Wspólnoty „Nowe Przymierze” w czwartki o godz. 19.00 do salki parafialnej.  W czasie spotkań: modlitwa uwielbienia Pana Boga, przyzywanie Ducha Świętego, rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się doświadczeniem wiary.

Spotkania naszej młodzieży oazowej w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy młodych.

Służba liturgiczna naszej parafii organizuje wspólny wyjazd do Poznania. W ramach wyjazdu zwiedzanie katedry Poznańskiej i pobyt na Termach Maltańskich. Koszt wyjazdu to 85 zł. Wyjazd w najbliższą sobotę. Są jeszcze wolne miejsca. Więcej szczegółów u ks. Macieja. 

Rozstrzygnięcie konkursu: „Rycerz Maryi walczy miłością”, przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00.. Konkurs dotyczy różańców ręcznie robionych przez dzieci.

Siostra Katarzyna wraz z dziećmi z ochronki organizuje loterię misyjną, z której środki będą przeznaczone na remont domu dziecka w Cochabambie w Boliwii. Loteria zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę, przed kościołem, na zakończenie tygodnia misyjnego.

Wymienianki jednorazowe będzie można składać do specjalnej skrzynki wystawionej  w kościele. Odmawiając różaniec, po Mszach świętych wieczornych, modlić się będziemy za naszych zmarłych, od 2 do 10 listopada, wyłączając niedzielę 4 listopada.

Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym.

Peregrynacja obrazu Matki Boskiej Pięknej Miłości, po naszych ogniskach domowych, rozpocznie się od listopada br. Parafianie, którzy chcieliby  przyjąć obraz i przy nim modlić się wspólnie, w gronie rodzinnym, mogą zapisać się na konkretną datę w zakrystii lub biurze parafialnym.

Zostały wyremontowane schody do kościoła od strony ul. Bydgoskiej. Bardzo serdecznie dziękuję firmie p. Michała Jurewicza za wykonany remont. Bóg zapłać!

Muzeum Solca zaprasza na wystawę zatytułowaną „Pontyfikat Jana Pawła II w filatelistyce”  z kolekcji Kazimierza Porębskiego. Ponadto można zobaczyć mini wystawę zdjęć Kazimierza Lewandowskiego przypominających czas nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Kujawskim w 1978 r. wystawę można oglądać do początku listopada.

Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy świętej w zakrystii.

Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, zawsze od pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Zachęcamy do kupna tygodnika „Przewodnik katolicki”.

Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać!

Na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże!

 

 

LITANIA DO SERCA PANA JEZUSA