Niedziela V Wielkiego Postu – 3.04.2022 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Marek i Ojciec Mirosław ze Zgromadzenia Ducha Świętego z Bydgoszczy. Msze święte z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.00.

2. Dzisiaj będzie możliwość wsparcia budowy domu dla chłopców z intelektualną niepełnosprawnością. Siostry Służebniczki wraz z chłopcami przyjechały do naszej Parafii prosić o wsparcie finansowe na ten cel. Dom, w którym aktualnie żyje  40 chłopców nie spełnia wymagań i grozi mu zamknięcie. Siostry podjęły się trudu wybudowania nowego domu.  Po Mszach świętych odbędzie się kwesta na ten cel.

3. Nabożeństwo gorzkich żali, z kazaniem o Męce Pańskiej, dzisiaj i ostatnie w przyszłą niedziele o godz. 15.00.

4. Próba naszego parafialnego chóru zawsze w poniedziałki o godz. 19.00 w salce parafialnej.

5. Nabożeństwo za naszych kochanych zmarłych, z modlitwą różańcową w ich intencji,  we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

6. Nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00.

7. Modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Powołań, w I czwartek miesiąca od godz. 17.30.

8. Spotkania Wspólnoty charyzmatycznej „Nowe Przymierze” w czwartek po wieczornej Mszy świętej w salce parafialnej. Zapraszamy!

9. Ostatnie nabożeństwo drogi krzyżowej dla dzieci w piątek o godz. 16.30, dla pozostałych po Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00. Po drodze krzyżowej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Adorację poprowadzi Wspólnota Pallotyńska.

10. W najbliższą sobotę do naszego kościoła przyjedzie Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, który na Mszy świętej sprawowanej o godz. 18.00, udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

11. Spotkania scholki dziecięcej zawsze w niedzielę o godz. 10.30 w salce parafialnej. Zapraszamy chętne dzieci, które swoim śpiewem pragną wielbić Boga.

12. Spotkania dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek, środę i czwartek po Mszy świętej wieczornej.

13. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.

14. Za tydzień niedziela palmowa Męki Pańskiej. Po wszystkich Mszach świętych zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

15. Okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, pół godziny przed każdą Mszą świętą.

16. Intencje mszalne można zamawiać w biurze parafialnym lub po każdej Mszy świętej w zakrystii. 

17. Zachęcamy do kupna tygodnika „Przewodnik katolicki”. 

18. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do  siebie, z naszej rodziny parafialnej, śp. Teresę Kowalską. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu:  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

19. Za wszelkie dobro, jak i za ofiary składane na tacę, serdecznie dziękujemy: Bóg zapłać!  Na cały tydzień życzymy: Szczęść Boże!